Krem przeciwtrądzikowy – na jakie składniki warto zwrócić uwagę?

Krem przeciwtrądzikowy to kosmetyk, który ma służyć do codziennego stosowania rano i wieczorem po oczyszczeniu skóry. Wymaga się od niego, by był lekki, przyjemny w nakładaniu i nie zapychał cery. Taki jest krem Acne SOS No 3: https://salfeme.pl/shop,acne-sos-no-3-przeciwtradzikowy-krem-do-twarzy-z-kwiatami-lotosu-redukuje-tradzik-zmniejsza-pory-naw,51.html. Dzięki, jakim składnikom jest tak skuteczny?

Wyciąg z dwóch gatunków lotosu

Egipski lotos błękitny i indyjski lotos orzechodajny kwiat sprawiają, że skóra wydziela mniej sebum. Przez co staje się mniej ziemista i odzyskuje swój naturalny blask. Lotos słynie z właściwości przeciwzapalnych, dlatego efektem stosowania kosmetyków z jego zawartością może być zmniejszenie się liczby wyprysków i ropnych zmian na skórze.

Glinka

Naturalna glinka wspiera działanie lotosu w ograniczaniu produkcji sebum. Ma również działanie antybateryjne, rozjaśniające, wygładzające. Stosowanie samodzielniej glinki bez składników nawilżających mogłoby przesuszyć skórę, dlatego połączenie jej z bazą nawilżającą pozwala na aktywację pozytywnego działania tego składnika i ograniczenie nadmiernego przesuszenia cery.

Olej z pestek czarnej porzeczki

Kolejnym składnikiem, który uzupełnia działanie glinki, jest olej z pestek czarnej porzeczki. To mit, że tłusta skóra ze zmianami trądzikowymi nie lubi olejów. Przemyślana pielęgnacja jest bezpieczna. Faktycznie, sam olej mógłby (wbrew pozorom) cerę wysuszyć lub zapchać. Połączenie oleju ze składnikami nawilżającymi sprawia, że skóra dostaje mieszankę, która działa wielowymiarowo.

Kosmetyki naturalne do cery trądzikowej – na co zwrócić uwagę?

Warto wiedzieć, że kosmetyki naturalne to nie te reklamowane, jako eko, bio, ale spełniające określone standardy. Według nich kosmetyk naturalny to taki, którego zawartość składników pochodzenia naturalnego lub pochodzących z upraw ekologicznych wynosi minimum 95%, a zawartość syntetycznych dodatków nie może przekraczać 5%. Dobry kosmetyk naturalny to taki, który łączy w sobie składniki uzupełniające się w działaniu. Połączenie glinki, olejku i ekstraktu nawilżającego to dobry przykład nowoczesnego kosmetyku, który nie jest zwykłym połączeniem półproduktów, ale przemyślaną mieszanką składników.